Δείτε τα νέα των μεγαλύτερων ελληνικών ομάδων

Κυριακή 21 Μαρτίου 2010

Ισοπαλια στην Νέα Σμύρνη

Πανιώνιος και Αρης ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης. Οι «κίτρινοι» του Εκτορ Ραούλ Κούπερ προηγήθηκαν μόλις στο 11ο λεπτό με τέρμα του Τζόνσον όμως η «κυανέρυθρη» απάντηση ήρθε εννέα λεπτά πριν το τέλος και είχε την... υπογραφή του Κούκετς. Μέτριο ποιοτικά το παιχνίδι, με τους γηπεδούχους να αναζητούν την ισοφάριση στο δεύτερο μέρος και τελικά να τα καταφέρνουν.

Η εξέλιξη του αγώνα
1' Το παιχνίδι ξεκίνησε...
7 ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑΠρώτη κάρτα στο ματς, την πήρε ο Τζαβέλλας για φάουλ στον Κάλβο
11 0-1 ΓΚΟΟΟΛΣέντρα του Χαβίτο από δεξιά, σουτ του Τζόνσον στην κίνηση μέσα από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα
15 Σουτ του Κουμορτζί έξω από την περιοχή, ο Πέσκοβιτς έδιωξε προσωρινά και στη συνέχεια της φάσης από κοντινή απόσταση ο Γουνδουλάκης έστειλε την μπάλα άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο
19 Δυνατό σουτ του Κούκετς έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι
26 Δυνατό σουτ του Τσότσαλιτς έξω από την περιοχή, άουτ
33 ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑΚάρτα στον Τσότσαλιτς για φάουλ από πίσω στον Χαβίτο
34 Μακρινό φάουλ του Ναφτί, μπλόκαρε σταθερά ο Μπέλιτς
35 ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑΚάρτα στον Νάτσο Γκαρσία

53 Μακρινό φάουλ του Τζαβέλλα, μπλόκαρε σταθερά ο Πέσκοβιτς
54 Σουτ του αμαρκάριστου από το ύψος του πέναλτι, Ριέρα, η μπάλα πάνω από το δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο
60 Εκτέλεση κόρνερ του Τζαβέλλα από τα αριστερά, ο Τσότσαλιτς έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι
61 Σουτ του Κούκετς με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι
65 ΑΛΛΑΓΗΔιπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο, Σκούφαλης και Νικολάου στις θέσεις των Τσότσαλιτς και Γουνδουλάκη
69 ΑΛΛΑΓΗΟ Αραβίδης στη θέση του Κάμπορα
75 ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑΚάρτα στον Νέτο
81 1-1 ΓΚΟΟΟΛO Kουμορτζί άφησε έξυπνα έξω από την περιοχή την μπάλα για τον Κούκετς, ο οποίος με δυνατό συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους