Δείτε τα νέα των μεγαλύτερων ελληνικών ομάδων

Κυριακή 21 Μαρτίου 2010

Φιλί ζωής από Μπακαγιόκο

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έκαμψε την αντίσταση του Ατρομήτου και παρέμεινε ζωντανή στο κυνήγι της σωτηρίας, καθώς σε περίπτωση στραβοπατήματος θα έμενε αρκετά πίσω. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να νικήσουν, χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Μπακαγιόκο στο 22' Δοκάρι είχαν στις καθυστερήσεις οι Περιστεριώτες.

Η εξέλιξη του αγώνα

10' Ο Ατρόμητος έχει την ελαφριά υπεροχή. Καμία φάση δεν έχει δημιουργηθεί μπροστά από τις δύο εστίες
17' Φάουλ Σίσιτς, ο Μιχαηλίδης έδιωξε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ, αλλά ο διαιτητής έδειξε άουτ
19' Φάουλ του Σαγκανόφσκι, ο Ζαφειρόπουλος απόκρουσε με τα πόδια
22' 1-0ΓΚΟΟΟΛ Κόρνερ του Σίστς από τα αριστερά, ο Μαϊστόροβιτς στο δεύτερο δοκάρι με το κεφάλι επανέφερε, ο Σαγκανόφσκι προσπάθησε να διώξει με κεφαλιά, αλλά έστρωσε στον Μπακαγιόκο, ο οποίος με τον ίδιο τρόπο την έστειλε στα δίχτυα
27' Σέντρα Αναστασάκου από αριστερά, ο Μπαζίνσκι στο δεύτερο δοκάρι δεν "έπιασε" καλά την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα άουτ
31' Σέντρα Ρόβα από δεξιά, ο Αναστασάκος έδιωξε προ του Ντιμπαλά
43' Φάουλ Σίσιτς από δεξιά, ο Μαϊστόροβιτς δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε και την έστειλε άουτ

47 ΑΛΛΑΓΗ Ο Αποστολόπουλος στη θέση του Μπαζίνσκι
48' Φάουλ Φαβάλι ο Ζαφειρόπουλος έδιωξε δύσκολα
49' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Καζναφέρη
53' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Σαγκανόφσκι για φάουλ στον Μπουχάν
56' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Τάτο για φάουλ στον Κανακούδη
62' Σέντρα μελισσά από τα αριστερά, κεφαλιά του Αναστασάκου στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι
64' Ο Μπακαγιόκο πέρασε τον Μελισσά, αλλά αντί να πασάρει προτίμησε από τη γραμμή του άουτ να επιχειρήσει το σουτ, με αποτέλεσμα ο Μιχαηλίδης να διώξει
67' Σουτ καραγκούνη, η μπάλα πέρασε ξυστά από το αριστερό δοκάρι
69' ΑΛΛΑΓΗ Ο Καλαντζής στη θέση του Φαβάλι
71' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Κανακούδη
78' ΑΛΛΑΓΗ Ο Καραλής στη θέση του Καραγκούνη
78' Σουτ Σαγκανόφσκι από τα δεξιά της περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική μεριά των διχτύων
79' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ Κίτρινη στον Σκόνδρα
81' ΑΛΛΑΓΗ Ο Στάθης στη θέση του Ντιμπαλά
84' Ο Μαϊστόροβιτς μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ σωστά ακυρώθηκε για οφσάιντ
88' Ο Μαϊστόροβιτς ανέτρεψε τον Σαγκανόφσκι μέσα στην περιοχή, αλλά ο διαιτητής λανθασμένα Δεν έδειξε την άσπρη βούλα
88' ΑΛΛΑΓΗ Ο Κούσας στη θέση του Μπουχάν
90' Κεφαλιά πάσα του Αποστολόπουλου, ο Σαγκανόφσκι πετάχτηκε και με προβολή από κοντινή απόσταση "σημάδεψε" το οριζόντιο δοκάρι